İptal ve İade Prosedürü

Hizmet Verenler için: Teklif Modeli Değişiklik ve İptal Kuralları

  1. Anlaşılan bir Teklif’e konu olan hizmete ilişkin her türlü değişiklik Hizmet Alan ile birlikte Hizmet Veren tarafından ortaklaşa olarak Web Sitesi üzerinde kararlaştırılmalıdır. Web Sitesi’nden gönderilen bir Hizmet Talebi’ne ilişkin olarak Ustabulurum.com’a bildirilmeksizin, Ustabulurum.com’a aracılık ücreti ödenmemesi amacıyla tarafların anlaştığı ve teklif verildiği Ustabulurum.com tarafından tespit edilirse, Ustabulurum.com sağlanan hizmete ilişkin Komisyon bedeline hak kazanır ve ilgili Komisyon Ücreti Hizmet Veren tarafından ustabulurum.com’a ödenir.
  2. Ustabulurum.com, teklif verme işlemini Hizmet Verenler için ücretli olarak sunabilir, teklif başına veya teklifteki bedel üzerinden veya farklı bir şekilde Teklif Verme Ücreti alabilir. Hizmet Veren, teklif verdiği hizmetler için keşif veya ek masraf yapsa bile, teklifinin kabul edilmemesi, teklifinin Hizmet Alan tarafından görülmemesi, Hizmet Talebi’nin iptal edilmesi veya aynı hizmet için başka Hizmet Verenlerin de teklif vermiş olması, hiçbir şekilde Hizmet Veren’e Teklif Verme Ücreti’nin iade edilmesi anlamına gelmemektedir.
  3. Ustabulurum.com tarafından Hizmet Verenlerin hesabına tanımlanan hediye kuponların maddi bir değeri yoktur ve tutar olarak iadesi Hizmet Verenler tarafından talep edilemez. Teklif Ücreti veya Komisyon tutarları ilgili Hizmet Veren’in önce kendi yüklediği bakiyeden, daha sonra varsa Ustabulurum.com tarafından yüklenen hediye kupon tutarından düşer. Hizmet Verenlerin Bakiye iadesi istemesi durumunda, iade edilecek miktar tutarı toplam bakiyeden daha önce varsa Ustabulurum.com tarafından yüklenen hediye kupon miktarı düşülerek hesaplanır.

Hizmet Alanlar için: Teklif Modeli Değişiklik ve İptal Kuralları

  1. Ustabulurum.com Hizmet Alanlar için Hizmet Talebi oluşturmayı ücretsiz olarak sunmaktadır. Hizmet Alan oluşturduğu bir Hizmet Talebi’ni Web Sitesi veya mail yoluyla iptal edebilir fakat talebin içeriğinde sonradan bir değişiklik yapması mümkün değildir.
  2. Hizmet Alanlar Hizmet Talebi’ni iptal etmek isterse, Hizmet Verenlerin ve Ustabulurum.com’un bir mağduriyet yaşamaması için bunu Web Sitesi üzerinden veya mail yoluyla Ustabulurum.com’a bildirmelidirler.
  3. Hizmet Alanların Anlaşmaya Varılmış İşleri Web Sitesi üzerinden iptal etmesi mümkün değildir, Web Sitesi üzerinde anlaşılan fakat gerçekleşmeyen işlerin bildirimi bilgi@ustabulurum.com mail adresine gönderilecek bir e-postayla yapılmalıdır.
  4. Hizmet Alanların sonradan Hizmet Taleplerini iptal etmesi, Ustabulurum.com’a bir sorumluluk yüklemez ve bu konuda doğabilecek yükümlülüklerden Hizmet Alan sorumludur.
  5. Hizmet Alanlar Ustabulurum.com üzerinde birden fazla Hizmet Talebi oluşturabilirler. Buna karşın çok fazla sayıda ve arka arkaya geçersiz Hizmet Talebi oluşturmaları durumunda Ustabulurum.com bu kullanıcıları sistemde inaktif duruma getirme yoluyla kullanıcı hesaplarını askıya alma hakkını saklı tutar.