Bloglar - Teklifed

Blog

Kombi Isıtmıyor

Kombi Isıtmıyor

 

Özellikle kışın başımıza gelen bu sorunun birden fazla sebebi olmaktadır. Kombi suyu ısıtıyor petekleri ısıtmıyorsa bu tesisat sisteminizle ilgili bir durumdur. Genelde yılda bir kez kombi bakımının yapılmaması veya iki yılda bir tesisat bakımının yapılmadığı durumlarda ortaya çıkan bu sorun için evde kendi başımıza yapabileceğimiz çözümler bulunmaktadır. Ancak evde yaptığ[...]

Devamını Oku

Peteklerin Havası Nasıl Alınır

Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

 

 

Peteklerin havasını almak için bir tesisat ustası çağırmanıza gerek yoktur. Çok basit ama dikkat isteyen bir iştir. Tabi her ısıtma sisteminin havasını almak farklıdır. Örneğin yerden ısıtma sistemlerinde petek olmadığı için sistemin havasını almak farklıdır. Peki, peteklerin havası nasıl alınır?

 

 

Panel Pete[...]

Devamını Oku

Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor

Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor

 

Kombi çalışıyor petekler ısınmıyorsa bu durumun bir kaç farklı sorundan kaynaklandığını belirtmek isteriz. Bu sorunların bazılarında kombi çalışıyor petekler ısınmıyor olabileceği gibi birden fazla sorun da aynı anda meydana gelebilmektedir.

 

Kombi çalışıyor petekleri ısıtmıyorsa bu sorun birkaç farklı sebepten kaynaklanıyor olabi[...]

Devamını Oku

Kalorifer ve Petek Temizliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kalorifer ve Petek Temizliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Soğukların gelmesiyle birlikte evde değişimler de başladı. Evlerimizdeki kışlık hazırlıklar tam gaz devam ederken soğuklara hazır olmamız gerekir. Örnek olarak evlerimizdeki ısıtma sistemlerimizin yani kalorifer peteklerinin temizliğini yapabilirsiniz. Peki kapalı bir sistem olan kalorifer peteklerinin temizliği nasıl yapılmalıdır? Bu işlemleri yapmadan evvel dikkat edilmesi ge[...]

Devamını Oku

edirne yol yardım

Sık sık seyahat eden kişilerin korkulu rüyası olan aniden yolda kalan araçlar bir gün sizin de yolculuğunuzu zehir edebilir. Genellikle, daha önce üstüne düşmediğiniz bir arıza sebebiyle ortaya çıkan ve ortaya çıktığı andan itibaren sizi pişman eden bu “istemsiz molalar” neticesinde yol yardımı ile tanışırsınız.

[...]

Devamını Oku